Açık Renk Koltuk Takımları

Daha ferah bir atmosfer oluşturmak için dekorasyonda iç açıcı renkler kullanabilirsiniz. Açık renk tonları zemin kaplamalarında tercih edildiğinde daha geniş bir alan algısı oluşturur. Açık tonlar özellikle koltuk modellerinde leke ve kir tutması bakımından tercih edilmez. Günümüzde ise temizleme kolaylıkları sunan koltuk yüzeyleri ve kaplama türleri vasıtasıyla açık tonlar daha çok tercih edilmeye başlandı. Kolay silinebilen ve temizlenebilen açık tonlarda koltuk modelleri ile konfor sağlayabilir ve ferah bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Açık renk tonlar derinlik katan unsurlar taşımanın yanı sıra daha huzurlu ve ferah bir atmosfer oluşturmanızı sağlar. Odanızı daha geniş ve ferah gösterir.

Açık renk koltuk takımları tercih edilmeli midir? Avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Öncelikle avantajlarından başlayalım…

Derinlik katarlar

Açık Renk Koltuk Takımları

Açık renk tonlar, özellikle küçük alanlar için ferah bir atmosfer oluşturmanızı sağlar, geniş bir görünüm sağlar. Daha geniş görünmesini sağlamak ve yaşam alanına derinlik katmak için açık renk tonları tercih etmelisiniz.

Beyaz koltuklar

Açık Renk Koltuk Takımları

İster modern ister klasik bir tarz olsun oturma odalarında şıklık yakalamanızı sağlayacak beyaz mobilyaları tercih edebilirsiniz. Böylelikle daha ferah bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca koltuk yüzeylerinin çıkarılıp yıkanabildiği modeller pratik kullanım olanakları sunmaktadır. Beyaz koltuk modelleri için kolaylıkla silinebilen özel tekstil ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Yıkanabilir koltuk örtüleri

Açık Renk Koltuk Takımları

Koltuklarınızda kullandığınız kılıfları çıkarıp yıkayabilme kolaylığı sunan modelleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle sıklıkla elle silme ya da çitileme derdiniz olmaz. Kolaylıkla silinebilen veya yıkanabilen koltuk kılıflarını pratik yöntemlerle temizlemek hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Buraya kadar açık renk koltukların avantajlarını paylaştık. Bunun yanında bir kaç tane de dezavantajını paylaşalım…

Koyu renk koltuklar kadar leke saklamaz

Açık Renk Koltuk Takımları

Herhangi bir kir ya da leke oluşmasına karşı koyu renk koltuk modelleri kadar muntazam bir görünüm sağlamaz. Koyu renkler, genellikle kir ve lekeleri saklar. Bu açıdan olası bir kaza sonucu oluşan lekeleri saklamanız özellikle çok açık tonlardaki koltuk modellerinde daha zor olacaktır.

Hijyen sorunu

Açık Renk Koltuk Takımları

Kalıcı lekeler için temizlik ihtiyacı daha fazla olacaktır. Eğer çok açık renk tonlarını tercih ediyorsanız, koyu renkli koltuk modellerine oranla daha fazla temizlik yapmanız gerekecektir. Kalıcı leke ya da kirleri çıkarırken koltuk döşemesinde kullanılan malzemenin kalitesini kontrol edin ve temizlerken zedelenmesini önlemeye çalışın.