Beş Adımda Modern Ev Döşeme Tüyoları

Evini yeniden döşemek isteyenler, yeni evli olup evlerine yeni taşınanlar, birçok farklı dekorasyon stili arasında hangisini tercih edeceklerini şaşırırlar. Özellikle, modern döşemenin nasıl olması gerektiği tüm dekorasyon meraklılarının ilgisini çeken bir konudur. Modern dekorasyonun herkes tarafından bu kadar sevilmesinin sebebi; hiç şüphesiz sade, sakin ve kullanışlı yapısıdır. Ancak, bu uyumu ve sadeliği yakalamak için birkaç tavsiye almak hiçte fena olmaz! Bu yazımızda, dekorasyon meraklılarına sadece beş adımda evlerini nasıl modern bir görünüme kavuşturacaklarından bahsedeceğiz.

Beş Adımda Modern Ev Döşeme Tüyoları

Modern Bir Dekorasyon İçin Beş Temel Madde

Evini baştan dekore edenler; modern mobilyaların yanında aksesuarlar ve duvar kağıtları kullanabilirler. Böyle bir imkanı olmayanlar ise; var olan ev eşyalarının yanına tablolar ve sade aksesuarlarla takviye yaparlar. Modern ev dekorasyonu; birçok güzel eşya arasında denge kurabilme sanatıdır. Kullanılacak eşyalar ne çok az, ne de çok fazla olmalıdır. Bu dengeyi kurabilmek için yapılması gerekenleri sizler için derledik.

  • Modern ev dekorasyonuna başlamadan önce, en sevdiğiniz veya o dönemde en popüler olan rengi, temel renginiz olarak seçin. Dekorasyonunu yapacağınız yaşam alanındaki büyük parçaların rengini bu renkten seçmelisiniz. Bununla birlikte, aksesuarlarınızda da temel renginizle uyumlu olan birkaç rengi kullanabilirsiniz.
  • Koltuklarınızı açık renklerden tercih ettiyseniz, yastık veya kırlentlerinizi daha canlı tonlardan tercih ederek aralarında bir uyum yaratabilirsiniz.
  • Perdeler, ev dekorasyonunda ciddi bir öneme sahiptir. Modern dekorasyonun gerekleri doğrultusunda, perdelerinizde sadeliğin dışına çıkmamak için çelik mavisi rengini tercih edebilirsiniz.
  • Duvar rengini değiştirmek istiyorsanız, temel renginizle aynı renkte olan bir duvar kağıdı tercih etmelisiniz.
  • Yer döşemelerinize farklı bir hava katmak için mermer veya granitten faydalanabilirsiniz.