Çekyat Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Çekyat tercih ederken acele etmeyin, pazar araştırmasını iyi yapın. Çekyat modelleri mağazalarda sizleri bekliyor. Günlük kullanılacağı için sağlamlık açısından yerinde gidip almanızı sizlere öneririz. Pazar araştırmasını iyi yapın derken söylemek istediğimiz ihtiyacınıza uygun çekyatı bulmanız için yenilikleri takip edin. Kanepelerin rahatlığını onların üstüne oturarak kontrol edebilirsiniz biraz olsa sağlamlığı açsından da size bilgi verebilir bu yöntem. Kullanılacak alanı tanıyarak satın almanız daha sağlıklı olacaktır. Alanı daraltacak veya ortamı boğacak şekilde çekyat tercih edilmemelidir. Eğer ortama uygun ebatlarda çekyat bulamadıysanız bir marangozdan yardım alabilirsiniz.

Çekyat Seçimi Nasıl Olmalı ve Kumaş Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Çekyat’da kullanılan kumaşın cinsi önemlidir. Kumaşın kir tutmaması önemlidir bazı kumaşlar nefes almaz ve bakteri üretimine yol açar bununla birlikte üzerine dökülen bir şeyi anında emebilir bu da temizlik açısından sorun yaşamanıza sebep olur.

Kullanılacak kumaşın deri olması hem dayanıklılık hem de temizlenmesi açısından avantajlıdır. Eğer kaliteli bir deri kullanılmışsa uzun yıllar kullanabilirsiniz ayrıca hem kalitesine bağlı olarak renk solması gibi sorunları da engellemiş olursunuz.

Çekyat Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

İpek kumaşa sahip çekyatları dekoratif kullanmalısınız. Kalabalık bir aile iseniz veya evinizde evcil hayvan var ise ipek kumaş hızlı yıpranabilir. Bu sebepten dolayı daha az kullanılacak ise mobilyanız da ipek kumaş tercih edebilirisiniz.

Koton kumaş mobilyalarda ve çekyatlarda en çok kullanılan kumaş türüdür. Bu kumaş türünü rahatlıkla kullanabilirsiniz ayrıca renk seçimini koyu yönde tercih ederseniz kir saklayabilme özelliğine sahip olacağı için sık temizlik ihtiyacından da kurtulabilirsiniz.

Çekyat Modelleri

  • Eğer evinize misafir geliyorsa ve misafirlerinize ayıracak ekstra bir oda yok ise yataklı çekyat tercih edebilirsiniz.
  • Kılıflı çekyat tercih ederek evcil hayvanlarınızdan ve çocuklarınızdan çekyatlarınızı koruyabilirsiniz. Kolay çıkarılması ve temizlenmesi açısından kılıflı çekyat hayatınızı kolaylaştırabilir.