Doğtaş Çekyat Modelleri

Çekyat, açılıp kapanabilir yapıda olan, yatak olarak kullanıma müsait bir koltuk türüdür. Çeşitli kumaş ve modellerde yapılabilmektedir. Baza kısmı olan çekyat modelleri, eşya saklama bakımından da avantajlıdır. Doğtaş çekyat modelleri arasında kumaş bakımından da farklı olan birçok seçenek yer alıyor. Deri, süet, pamuklu kumaş gibi farklı türde birçok çekyat modeli bulabilirsiniz. Kumaş türlerinin haricinde ahşap yapıda, çelik yapıda olanlar gibi çeşitli iskelet yapısına sahip seçenekler de bulunmaktadır.

Evinize Uygun Çekyat Modelleri

Evinizin hangi kısmında kullanacağınız ve ne türde bir stile sahip olduğunuza göre uygun çekyat modelleri bulabilirsiniz. Salonlarınız ve oturma odalarınız için çekyat takımları tercih edebilirsiniz. Takımların içerisinde bir adet üçlü çekyat ve iki adet tekli çekyat ya da birer tane üçlü ve ikili çekyat gibi farklı kombinasyonlarda ürünler olabiliyor. Odanızın genişliğine göre alan ayarlamaları yaparak çekyat büyüklüğü konusunda karar verebilirsiniz. Çekyat modelleri içerisinde kumaş türüne göre de farklılıklar bulunuyor. Klasik bir tarza sahipseniz, deri, kadife ve işlemeli modelleri tercih edebilirsiniz. Modern tarzda ise daha çok farklı renklerde süet, pamuklu kumaş, leke tutmayan kumaş, nubuk gibi kumaşlar tercih ediliyor. Doğtaş çekyat modelleri renk skalası bakımından da oldukça geniş bir seçeneğe sahip. Renk bazında da diğer eşyalarınızla uyumlu çekyat seçimi yapabilirsiniz.

Doğtaş Çekyat Modelleri

Ergonomik Çekyat Modelleri

Estetik açıdan size ve evinize hitap ettiği gibi, rahatlık bakımından da uygun olmalıdır. Özellikle oturma odası gibi uzun süreli kullanım alanına sahip bir çekyat ise, rahatlık kriteri biraz daha ön planda olmak durumundadır. Deri koltuklar şık bir yapıda olsa da sürekli kullanım için ergonomik olmayabilir. Bunun yerine, pamuklu kumaşları ya da süet yapıdakileri tercih edebilirsiniz. Ayrıca temizlik açısından da size zorluk çıkarmasını istemiyorsanız leke tutmayan kumaşlı modeller arasından seçim yapabilirsiniz.