En Güzel Kadife Koltuk Modelleri

Kadife, yüzeyi belirli uzunlukta bırakılmış ham madde lifleriyle kaplı, parlak, yumuşak bir kumaş türüdür. Koltuk modellerinde kadife kullanımı yumuşak dokusuyla oturma alanlarında huzur veren bir atmosfer oluşturmayı kolaylaştırır. Zengin renk yelpazesinin yanı sıra göz alıcı desenleriyle kadife koltuklar evinizin atmosferini değiştirmenize yardımcı olacak.

İpek ve rayon karışımı dokumadan üretilen kadife, koltuk döşemesinde kullanıldığında şık ve görkemli bir hava katar.

Kadife koltuk takımları

Kırmızı ve kahverengi kadife koltuk takımları

En Güzel Kadife Koltuk Modelleri

Sıcak renkler kullanmak isteyenler renkli halılarla ahşap ayaklı kadife koltukları uyum içeren tonlarıyla bir arada düzenlenebilir. Eskiden birbiriyle uyumlu renkli koltuk modelleri tercih edilirdi. Fakat günümüzde ise birbirinden farklı renk tonlarında kadife koltuk modelleri tercih edilmektedir. Kahverengi ya da krem tonları gibi renk tonlarıyla bir araya getirebileceğiniz gibi nötr renk tonları da kırmızı kadife dokusunu ön plana çıkarmanızı sağlayacaktır.

Mor kadife koltuk takımları

En Güzel Kadife Koltuk Modelleri

Mor kadife koltuklarla kırık beyaz tonlarını bir araya getireceğiniz gibi göz yormayan renk tonlarını burada kullanabilirsiniz. Böylelikle açık renk tonlarının ağırlıklı kullanıldığı salon dekorasyonunda son derece şık görünüm elde edebilirsiniz.

Klasik stil kadife koltuk takımları

En Güzel Kadife Koltuk Modelleri

Klasik stil zarafetini dekorasyona taşımak isteyenlerin tercihi olan bu koltuk takımları popüler koltuk takımlarındandır. Zengin detayları ve işçiliğiyle göz dolduran kadife koltuk modellerini belirgin bir stil ya da tarza göre dizayn edebilirsiniz.

Çizgili kadife koltuk takımları

En Güzel Kadife Koltuk Modelleri

Nötr gri tonlarının ağırlıklı kullanıldığı bir oturma alanında sıcak renk tonları dahil edilerek renk dengesi oluşturabilirsiniz. Genellikle gri gibi nötr renklerin ağırlıklı kullanılması soğuk bir hava oluşturabilir. Çizgilerin kullanıldığı duvar dekorlarıyla uyumlu kadife dekoratif yastıklar, oturma alanlarında daha sıcak bir atmosfer oluşturmanızı sağlar. Ayrıca bunun yanı sıra dekoratif yastık modeli de dekorasyonla uyum sağlayacaktır.

Kadife koltuk temizliği nasıl yapılır?

En Güzel Kadife Koltuk Modelleri

Kadife kumaşlarda sıkma. Kimyasal ürünlerin ağırlıklı kullanımı ise dokuya zarar verebilir ve ömrünü kısaltır. Kadife döşemeler eğer çıkarılabiliyorsa ve yıkandıktan sonra buruşuksa sadece tersten ütülenir. Kadife kumaşın dokusunun yönüne göre silme yönünü belirleyebilirsiniz. Ilık su ile az miktarda dökebileceğiniz amonyak ile kadife koltuklarınızı hafifçe bastırmadan silerek temizleyebilirsiniz.

Bej ve krem renk kadife koltuk takımları

En Güzel Kadife Koltuk Modelleri

Bej ve krem tonları her eve yakışır. Özellikle canlı ya da sıcak renkler kullanıyorsanız bej ve krem tonları uygun olacaktır.