Eviniz İçin En İdeal Kanepe Modeli Hangisi?

Ev dekore ederken ilk olarak aklımıza kanepeler ve oturma grupları gelir. Bir oturma grubu veya bir kanepe seçmek için dikkat edeceğimiz faktörlerin başında renk uyumu gelir. Renk uyumu dekorasyonun ana ögesini oluştururken salon veya oturma odasının mimarisine göre bir kanepe seçmek de önemlidir. Kanepe takımlarının yataklı kanepe modelleri, spor kanepe modelleri, kolçaklı kanepe modelleri, çekyat modelleri ve ahşap sırtlıklı kanepe modelleri olarak çeşitleri vardır.

Eğer geniş bir odaya sahipseniz spor kanepe modellerinden seçim yaparak salonunuzu dekore edebilirsiniz. Tekli kanepe kullanıp etrafını berjerler ile donatabilir ve salonda ideal oturma düzenine dayalı bir dekorasyon yapabilirsiniz. Salonda kullanacağınız tekli kanepe modelini katlanır veya yatak olarak açılabilen kanepe modeli olarak seçebilir ve misafirlerinizi salonda yer alan kanepe de yatırabilirsiniz.

Eğer odanız küçükse çekyat özelliğine sahip çift kişilik oturma alanına sahip bir kanepe modeli tercih etmelisiniz. Bu sayede hem küçük olan odanızı daha fazla yer işgal etmeden dekorasyonunuzu tamamlayabilir hem de küçük olan evinizi daha geniş gösterebilirsiniz. Küçük evlerde salon dekorasyonu yaparken daha az yer kaplaması için kolçaksız kanepe modeli tercih edilebilir.

Eğer salonunuzda çok fazla mobilya olmasın istiyorsanız spor kanepe modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Bu kanepeyi de iki adet berjer ile veya çift kişilik koltuk ile destekleyebilirsiniz.

Salonumu nasıl dekore etmeliyim, kanepe seçiminde nelere dikkat etmeliyim?

Klasik kanepe modelleri

Eviniz İçin En İdeal Kanepe Modeli Hangisi?

Klasik kanepe modelleri, spor kanepe modelleri gibi katlanabilen ve yataklı olarak üretilir. Estetik tasarımlara sahip klasik kanepe modelleri ile evinizde görsel olarak kusursuz ve etkileyici bir salona sahip olabilirsiniz.

Modern kanepe modelleri

Eviniz İçin En İdeal Kanepe Modeli Hangisi?

Modern kanepe modelleri dilediğiniz ölçülere sahip olacak şekilde üretildiği için salon ölçüleriniz ne olursa olsun dilediğiniz dekorasyonu evinizde uygulayabilirsiniz.

Modern çekyat modelleri

Eviniz İçin En İdeal Kanepe Modeli Hangisi?

Kanepeler kadar çekyatlar da günümüzde tercih edilmektedir. Çekyat modelleri daha çok küçük evlerde tercih edilmektedir. Bunun başlıca sebebi, az yer kaplaması ve küçük oturma odalarında geniş alanlar bırakmasıdır.

Spor kanepeler

Eviniz İçin En İdeal Kanepe Modeli Hangisi?

Geniş bir salona sahipseniz ve sürekli misafir ağırlayan bir aileyseniz spor kanepe modellerini tercih edebilirsiniz. Düz ve yataklı spor kanepe modelleri ile hem salon içinde minimalist ve sade bir dekorasyon yapabilirsiniz hem de görsel olarak göze hoş gelen yataklı kanepe modellerine sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu kanepeler ekonomik olarak diğer modellere göre daha uygundur.