Gri Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Evinize gelen misafirlere, evinizle alakalı ilk izlenimleri oturma odası verir. Bu yüzden, hem sizin hem de misafirlerinizin beğeneceği türden oturma odası dekorasyonu yapmak şarttır. Dekorasyon yapılırken; oturma odası tasarımıyla birlikte renk düzeni de büyük önem taşımaktadır. Gri; her tarza uyan ve çok az karmaşıklığı olan bir renktir. Oturma odasında nötr renkler kullanmak isteyenler, gri oturma odası dekorasyonu yaparak bu işe adım atabilirler.

Gri Oturma Odası Dekorasyonu Önerileri

Özellikle granit gri; son dönemlerde koltuk takımı modelleri üzerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Gri; hareketsiz, tutucu ve kuralcı ortamların rengi olarak bilinse de, ev dekorasyonunda işler değişir. Gri oturma odası dekorasyonu için öncelikle, renk paleti oluşturulmalıdır. Tek bir ton fazlasıyla sıkıcı olacağından granit gri başta olmak üzere, İspanyol grisi ve maviye yakın gri tonları birlikte kullanılmalıdır. Ahşap ayaklı gri koltuk takımı ile birlikte bordo veya mavi yastık kullanmak iyi bir görüntü oluşturacaktır. Gri; minimal bir oturma odası dekorasyonu için en ideal renktir. Ancak, grinin yanında başka renklere de yer verilmelidir. İskandinav stili ev dekorasyonu doğrultusunda, grinin yanında siyah ve beyazı da kullanmak ihtişamlı bir görüntü oluşturacaktır.

Gri Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Gri Oturma Odası Daha Sakin Hissettirir!

Oturma odası, günün stresini aldığı için mutlaka sakinleştirici bir stile sahip olmalıdır. Bu yüzden, griyle birlikte ahşabın sıcaklığı da kullanılmalıdır. Bununla birlikte, gri tonlarıyla yaratılan ortamda mor çiçekler kullanmak, ortama farklı bir renk katacaktır. Morun zengin duruşu ortama gösteriş katacaktır. Ayrıca, gri oturma odası dekorasyonunda metal detaylı aksesuarlar kullanmak harika bir fikirdir. Özellikle, pirinç yüzeyli metal seçenekler, küçük aksesuarlarda ve süs eşyalarında tercih edilebilirler. Gri oturma odası dekorasyonu, tamamen kişinin yaratıcılığıyla doğru orantılıdır.