Hangi Koltuk Kumaşı Daha Kullanışlıdır?

Evinde kullandığı koltuk takımı için hatalı bir kumaş tercihinde bulunmuş olanlar; minderlerden tutun da, dikişlere, koltuk takımının rengine ve koltukların üzerindeki belirsiz lekelere kadar birçok sorun yaşarlar.Koltuklardan uzun süre faydalanabilmek adına kullanışlı koltuk kumaşı seçiminde bulunmak gereklidir. Bu konuda herkes, en kullanışlı koltuk kumaşlarının hangisi olduğunu merak eder. Aslında, önemli olan nokta, ihtiyaca yönelik kumaş seçimi yapabilmektir. Bu yüzden, kişi koltuk kumaşı seçimi yaparken, kendi beklentilerinin farkında olmalıdır.

Kullanışlı Koltuk Kumaşı Alternatifleri

Kişinin ihtiyaçlarına en uygun kumaş, en kullanışlı kumaştır. Kişinin yaşam şartlarını hesap ederek kendisine ihtiyaç listesi oluşturması gereklidir. Örneğin; evinde hayvan besleyenler veya küçük çocuğu olanlar kumaş seçimlerini bu doğrultuda yapmalıdırlar. Kısacası, lekeyi içine hapsetmeyen ve silinebilir özellikteki kumaşları tercih etmelidirler. En kullanışlı koltuk kumaşı modelleri ise şu şekilde sıralanabilir;

Hangi Koltuk Kumaşı Daha Kullanışlıdır?

  • Tay Tüyü: Seçkin koltuk tasarımlarında tercih edilen tay tüyü kumaş; kadife kumaşa olan benzerliğiyle dikkat çekiyor. Aynı zamanda tay tüyü kumaş daha etkileyici bir görüntü oluşturur. Tay tüyü kumaş; ihtişamlı görüntüsünün yanında kiri içine hapsetmeyen ve kiri suya bırakan yapısıyla sıklıkla tercih edilir.
  • Şönil Kumaş: Adını şönil iplikten alan şönil kumaş; sıkı dokumasıyla beğeni kazanır. Uzun süreli kullanımından dolayı, çocuklu aileler için ideal olan şönil kumaş oturma odası gibi alanlarda sıklıkla kullanılır.
  • Keten ve Sentetik: Teması yaz olan evlerde keten kumaş mutlaka tercih edilir. Sentetik kumaşlar, daha az kullanışlı olsa da, ekonomik özelliklerinden dolayı sıklıkla kullanılır.
  • Deri: Bu tip koltuklar, hem ortam seçkinlik kazandırmasıyla hem de uzun yıllar kalitesini korumasıyla dikkat çeker.

Son olarak, temizlemesi zor olduğundan saten kumaşlardan uzak durmak gerekir.