Hangi Renk Koltuk Takımı Seçilmeli?

Kanepeler oturma odalarının en önemli mobilyasıdır. Evimize kanepe ya da oturma grubu seçerken bu mobilyaların rahat olması elbette en önemli unsurdur. Aynı zamanda evin tarzınıza da bir uyum sağlamasını isteriz. Bu yüzden de oturma odası dekorasyonları için alışveriş yapılırken üzerinde en çok durulan mobilyalar kanepeler ve oturma gruplarıdır.

Doğru kanepe seçiminde odanın boyutu ile kanepenin boyutunun orantılı olması gereklidir. Tabii bunun dışında da bazı etkenler vardır. En önemlilerinden biri de pek tabii ki renk tercihleridir.

Koltuk takımlarında renk seçimi

Parlak döşemeler

Hangi Renk Koltuk Takımı Seçilmeli?

Avangart stil, klasik tarzın çok daha gösterişli, süslü ve parlak yüzeylerle katmerlenerek sunulan halidir. Kırmızıdan maviye, mordan yeşile, pek çok farklı ve gösterişli parlak renk tonu, avangart dekorasyonlarda yer alan kanepeler de ülkemizde oldukça popülerdir.

Modern gri tonları

Hangi Renk Koltuk Takımı Seçilmeli?

Modern dekorasyonların en çok tercih edilen ve en trend renklerinin başında gri tonları gelmektedir. Bu rengin ideal olmasının en önemli nedeni grinin yumuşak ve konforlu bir atmosfer oluşturmasıdır. Ayrıca diğer renklerle şık bir uyum yakalayabilmesidir.

Kahve tonları ile birlikte deri tasarımlar

Hangi Renk Koltuk Takımı Seçilmeli?

Klasik kanepe modeli dendiğinde akla chesterfield kanepe modelleri geliyor. Bu klasik kanepeler, orijinallerine sadık kalınarak tasarlandıklarında deri döşemelere sahip oluyorlar ve bu deri döşemeler için en klasik renk tercihi de tabii ki kızılımsı kahve tonları.

Beyaz

Hangi Renk Koltuk Takımı Seçilmeli?

Beyazın zarif ve ferah etkisi özellikle küçük oturma odaları için oldukça ideal bir kanepe renk seçimi oluşturuyor. Değişik beyaz tonları ile canlı bir beyaz döşeme seçerek sıcak, ferah ve huzurlu bir ortam oluşturabilirsiniz.

Uyumlu kahverengi tonlamaları

Hangi Renk Koltuk Takımı Seçilmeli?

Kahverengi tonları modern ve yenilikçi dekorasyonlar için de ideal bir renktir.

Hardal sarısı

Hangi Renk Koltuk Takımı Seçilmeli?

Hardal sarısı, modern ve minimalist dekorasyonlarda en sık kullanılan kanepe renklerinden birisidir. Özellikle sıcak ve yuva hissi veren bir atmosfer oluşturduğu için modern dekorasyonların vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Sarı tonu, ferah bir etki oluşturduğu gibi ortama da canlılık katar.

Pembe

Hangi Renk Koltuk Takımı Seçilmeli?

Son yıllarda trend olan dekorasyon tarzlarından biri de Shabby Chic adı verilen, nostaljik etkilerin ön planda olduğu tasarımların oluşturduğu estetik stildir. Shabby Chic gibi nostaljik ve romantik dekorasyonlar için en ideal renk tonlarını pembe ve kırmızı tonlar oluşturmaktadır.