İlham Verici Köşe Takımları

Salon ve oturma odası dekorasyonunun en önemli mobilyası koltuk takımıdır. Köşe takımları da bunlardan birisidir.

İlham Verici Köşe Takımları

İlham Verici Köşe Takımları

Geniş ve şık bir L koltuk evin kullanım özelliklerini yeniden belirleyebilir. Mutfağınızda köşe takımı varsa kalabalık misafirlerinizi salon yerine mutfakta ağırlamayı düşünebilirsiniz. En kalabalık misafirler için bile yeri olan bu kullanışlı model sade tarzı, şık renkleri ve konforlu yapısıyla oldukça dikkat çekicidir.

Köşe koltuğun tasarım amacı sadece dar mekanları rahatlatmak değildir. Köşe takımları benzersiz tasarımları ile de dekorasyonlara katkı sağlar. Rengi, modeli ve dikkat çekici kumaşıyla tarz sahibi olan geniş koltuk modern, minimal, endüstriyel gibi birçok stili tamamlamak için kullanılabilir.

İlham Verici Köşe Takımları

Küçük bir alana sahip olan oturma odanızı ferahlatmak için çözümler arıyorsanız mutlaka köşe takımlarını değerlendirmelisiniz. Doğru bir yerleşim için en uygun modele sahip olan köşe koltukları genelde L formunda tasarlanıyor. Farklı stil özelliklerinde onlarca köşe koltuğu siz de odalarınızı daha kullanışlı hale getirmek için kullanabilirsiniz.

Size en uygun köşe koltuğu seçtikten sonra odada oluşan boşluğu en iyi bir berjerle doldurabilirsiniz. Köşe takımını tamamlayacak en ideal mobilya bir okuma koltuğu ya da berjer olacaktır. Berjer seçerken köşe koltuğunda bulunan renklerden en az birini taşıyan bir model düşünebilirsiniz.

İlham Verici Köşe Takımları

Bitişik mobilya olarak da adlandırılabilecek bu koltuk aynı bünyede hem puf, hem koltuk, hem raf hem de kitaplık barındıran model, minimal ve modern stiller için ideal. Chesterfield tipi düğmeli gövdesi ile bu köşe takımı da klasik ve yakın tarzlara uygulanabilir.

Köşe koltuklar fonksiyonel yapıları nedeniyle genelde modern dekorasyon stillerinde kullanılıyorlar ve yaygın tasarımları da buna göre şekilleniyor. Ancak klasik dekorasyonlara uygulanabilecek köşe takımları da yok değil. Ağır desenleri, doygun renkleri, parlak kumaşları ve ihtişamlı görüntüleri ile klasik stile uygulanabilecek birçok köşe takımı bulabilirsiniz.

Desenli kumaş, düğmeli kırlentler ve farklı tasarımı ile benzerlerinden ayrılan bir köşe takımı hem geleneksel izler barındıran bir sedir havası taşır hem de fonksiyonel bir köşe koltuğudur.