Klasik Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Bütün evlerde salonlar geniş odalar olarak dekore edilir. Salon dekorasyonu, diğer odaların dekorasyonlarına göre çok daha zor bir dekorasyondur. Salon dekorasyonu için kullanabileceğini çok farklı seçenekler olsa da klasik salon dekorasyonları günümüzde de revaçtadır. Klasik salon dekorasyonu içinde her koltuk takımı veya köşe takımı şık durmayacağı için dekorasyon modeline uygun klasik akımı yansıtan koltuk takımları ve koltuk modelleri tercih edilmelidir.

Klasik Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Klasik döşenmiş salonlarda deri koltuk modelleri, ihtişamlı avizeler, varaklı masa ve sandalye takımları tercih edilir. Koltuk takımı seçiminden sonra yapılması gereken başka seçimler de vardır. Bunlar; orta masa, varaklı çerçeveye sahip veya altın suyu renginde çerçevesi bulunan geniş bir duvar aynası, aynası gibi eşyalardır.

Klasik Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Klasik salon dekorasyonlarının tamamında ihtişamı sembolize eden bir avize seçimi yapılması gereklidir. İhtişamlı ve geniş bir avize ile klasik salon dekorasyonu için gerekli mobilyaları tamamlamış olursunuz. Koltuk takımları salon içinde karşılıklı olacak şekilde yerleştirilmeli, orta sehpa geniş bir mesafe bırakılarak yerleştirilmeli. Duvara ihtişamlı tasarımlara sahip çerçeveler içinde tablolar veya ayna asılması tasarımı tamamlayan etken olacaktır.

Klasik Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Avize salonun tam ortasında yer alacak şekilde monte edilmeli ve koltuk takımı çevresini homojen aydınlatmalıdır. Perde seçimleri klasik modaya uygun olacak şekilde yapılmalı, perde motifleri ve aksesuarları klasik düşünce ile doğru orantılı olacak şekilde tercih edilmelidir.

Klasik salon dekorasyonu kendi içinde farklı kollara ayrılır. Klasik düşüncenin uç noktalarından biri olarak kabul edilen salon dekorasyonu ahşap kullanımı ile karakteristik bir özellik kazanır. Asaleti temsili eden klasik döşenmiş salon modeli olarak farklı bir stile sahiptir. Deri chesterfield koltuk takımı ve uyumlu tonlardaki diğer mobilyalar açık tonlu stor perdeler ile desteklenerek görkemli bir salona kavuşabilirsiniz.

Klasik Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Retro koltuk modelleri, geleneksel örtü modelleri, işlemeli koltuk minderleri, işlemeli perdelerle klasik görünüm kazanabilirsiniz. Renklerin ve renk tonlarının birbiri ile olan uyumu göz kamaştırıcı bir salon dekorasyonu ortaya çıkmasını sağlarken seçilen mobilyaların şıklığı da klasik salonun, modern oturma odası gibi olmasını sağlar.

Salon dekorasyonu olarak klasik düşünce doğrultusunda bir salon oluşturmak ve asil bir görünüm katmak istiyorsanız klasik mobilya çizgisinin biraz dışına çıkarak modern mobilyaları geleneksel koltuk takımları ile harmanlayabilirsiniz.