Koltuk Kırlenti Seçimi Nasıl Yapılmalıdır

Evinizi dekore ederken satın alacağınız koltuklarınız kadar üzerinde bulunan kırlent seçimi de alınan koltuk veya diğer dekor eşyaları kadar önemlidir. Tercih edilecek kırlentin renk ve modeli koltuğu ön plana çıkarma görevini üstlenecektir. Eğer koltuğunuz keskin hatlara sahip ise yuvarlak veya benzeri modellerde kırlent seçimi kötü görünebilir. Bu sebepten dolayı daha keskin hatlara sahip modern kırlent tercih etmeniz gerekmektedir.

Kırlent seçimi de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar kırlent modeli, kullanılan kumaşı gibi önemli etkenlerdir.

Koltuk Kırlent Modelleri

Eğer sade göz yormayan şık bir dekor istiyorsanız tercih edeceğiniz kırlent modeli kesinlikle nötr renklere sahip olmalıdır. Renklerin karmaşasından kaçınarak gayet estetik sade bir dekor elde edebilirsiniz.

Koltuk Kırlenti Seçimi Nasıl Yapılmalıdır

Kırlent modeli olarak dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise nerede kullanacağınızdır. Örneğin oturma odasında kullanılacak bir kırlent yer yer sırtımıza destek amaçlı ile kullanacağımız için yapısı daha sert oturaklı bir görünüme sahip olmalıdır. Fakat yatak odası için satın alınacak bir kırlent daha yumuşak ve rahat yapıda olmalıdır.

Koltuk kırlentleri renk ve tasarım açısından zengin olduklarını biliyoruz fakat sizin oturma odanızdaki veya yatak odanızdaki mobilyaların veya koltuğunuzun renk yelpazesi içerisinde bulunan bir renge sahip kırlent almanız dekoratif açıdan daha güzel olacaktır.

Ne İstediğinize Karar Verin, Klasik mi Modern mi?

Kırlent seçimi yaparken koltuklarınıza bir göz atın, klasik veya modern yapıda olabilirler. Eğer modern bir kırlent tercih ettiyseniz temel renklerde ve keskin hatlara sahip kare veya dikdörtgen kırlent tercih edebilirsiniz. Klasik bir yapı oluşturmak istiyorsanız çizgili veya taşlı yapıda kırlent tercih edebilirsiniz. Renkler kahve tonlarında olabilir. Klasik kırlent tercihi yaparken ortası düğmeli veya kenarları iplikli yapıda olabilir.