Koltuk Nasıl Yıkanır?

Koltuklarınız kullanım sıklığına göre gün geçtikçe kirlenir. Sürekli temas halinde olduğunuz için koltuklarınız devamlı kirlenmektedir. Bununla birlikte, koltuklarınızın temizliği iyi yapılmadığı müddetçe ciddi sağlık problemleri yaşamanız olasıdır. Bu sebepten dolayı; yılda en az iki kez koltuklarınızın temizliği yapılmalıdır. Koltuk nasıl yıkanır diye düşünenlere koltuk yıkamanın ciddi bir iş olduğunu söylemek gerekir. Çoğu ev hanımı, kendilerine güvenerek koltuklarını kendi başlarına yıkamaya ve temizlemeye çalışırlar. Bu işlem için en güzel şampuanlar ve temizleyiciler satın alınır.

Koltuk Yıkama Tavsiyeleri

Evde koltuk nasıl yıkanır diye düşünüyorsanız öncelikle kumaş talimatında yıkama verilmişse koltukları renklere göre ayırdıktan sonra yıkama işlemi yapmalısınız. Yıkama işlemine başlamadan önce fermuar ve çıtçıtları kapatmayı unutmamalısınız. Yıkama işlemini elde yapacaksanız mutlaka soğuk su kullanmalısınız. Ayrıca, koltuk kılıfını suya sokmadan önce deterjan veya sabunun tamamen suda çözünmüş olması gerekir. Evde koltuk yıkarken koltuk kılıfını çok fazla çitilemeden kibarca yıkamalısınız. Ardından iyice durulamayı unutmamalısınız. Bununla birlikte, evde koltuk, kanepe ve sandalyeleri temizlemeniz gerekiyorsa öncelikle döşeme kumaşların üzerini elektrikli süpürge yardımıyla vakumlamalısınız. Koltuk yüzeyindeki toz ve kırıntıları elektrik süpürgesi yardımıyla aldıktan sonra ağartıcı içermeyen deterjan ve su yardımıyla hazırladığınız karışımı bez veya kağıt havluya emdirmelisiniz. Döşemelik kumaşı bu şekilde yıkama işlemi sırasında fazla su kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Koltuk Nasıl Yıkanır?

Koltuk Yıkarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Koltuk nasıl yıkanır diye merak edenlere en önemli faktörün kullandıkları kimyasal olduğunu söylemek gerekir. Kimyasalın PH derecesi çok önemlidir. Çok ağır ve sert olan kimyasallar kullanılmamalıdır. Koltuk yıkama sırasında kullanılan su miktarı çok önemlidir. Aşırı su kullanarak koltukları yıkamak koltuklara büyük zarar verir. Ayrıca, koltuk yıkama sırasında kullanılan ekipmanlar kaliteli olmalıdır.