Koltuk Takımı Seçimi Nasıl Yapılmalı

Koltuk takımı; hepimizin ev dekorasyonunun vazgeçilmez ögeleri arasındadır. İyi bir koltuk takımı almak hem rahatlık hem de şıklık açısından büyük önem teşkil etmektedir. Koltuk takımı alırken onu yıllarca kullanacağımız bilinciyle hareket etmekte fayda var! İyi bir mobilya almak isteyen ancak onlarca koltuk takımı modelleri arasında nasıl bir seçim yapması gerektiğini bilmeyenleri bu yazıyı okumaya davet ediyorum!

Koltuk Takımında Kalite Her Şeyden Önce Gelir!

Koltuk takımı almaya karar veren ama modelleri hangi kriterden başlayarak değerlendireceğini bilmeyenlere bir önerimiz var;

  • Koltuk takımının kumaşının kaliteli olup olmadığına bakarak işe başlayabilirsiniz. Bu yüzden, birkaç yıl içerisinde deforme olacağını düşündüğünüz kumaşa sahip bir koltuk takımını asla satın almayın. İyi olmayan bir kumaşa sahip koltuk takımı, ev sahiplerini uzun yıllar boyunca tatmin edemez.
  • Koyu renkli mobilyalardan uzak durun! Aslında bu konu kişisel tercih olarak algılansa da, çoğu kişi lekeleri göstermesin, iz yapmasın diye düşünerek koyu renkli mobilya satın almaktadır. Ancak, önemli olan mobilyanın kişinin zevkini yansıtmasıdır.
  • Sadece koltuklara değil yastıklara da özen gösterin. İçeriğinde kısa zamanda deforme olacak malzemeler bulunan yastıkları tercih etmeyin.

Koltuk Takımı Seçimi Nasıl Yapılmalı

Rahatınızdan Asla Vazgeçmeyin!

  • Koltuk takımının rahatlığını yeterince test etmeden satın almak çok yanlıştır. Çoğu kişi, koltuk takımları yüzünden bel problemleri yaşamaktadır.
  • Herkesin bildiği gibi en kaliteli kanepeler her iki tarafından yapıştırılmış, vidalanmış ve çift çivilenmiş köşe bloklarına sahiptir. Bu yüzden, koltuğun iskeletinden emin olmadan satın almayın.
  • Koltuk takımı almaya gitmeden önce mutlaka evinizin ölçüsünü almayı unutmayın. Çünkü, koltuk takımı bu ölçülere uygun değilse ileride problemler yaşanabilir.
  • Koltuk takımı almadan önce mutlaka garanti süresini öğrenin.