Koltuk Takımında Renk Seçimi Nasıl Olmalı

Türk ailelerinde misafirlerin ağırlanmasından tutun da, aile ve arkadaşlarla vakit geçirmeye kadar tüm aktiviteler evin salonunda yapılır. Bu sebepten dolayı; salondaki yer zemini, mobilya tercihi, halı seçimi, perdelerin kumaşı, duvar rengi ve aksesuarlar büyük önem taşımaktadır. Salonunda istediği havayı yaratmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer nokta; koltuk takımı renk uyumudur.

Dekorasyon Bütünlüğünü Koltuk Rengi İle Sağlayın!

Salon dekorasyonunu önemseyen bir kişinin; salon koltuk takımlarının rengiyle, mobilyalarının renk uyumunun yakalanmasına özen göstermesi gerekir. Mobilyaları koyu renk olan ev sahibinin açık renklerdeki koltuk takımı modelleri kullanması veya daha canlı bir ortam yaratmak isteyenlerin parlak ve dinamik tonlardaki koltuklara yer vermesi daha doğru olacaktır.

Koltuk Takımında Renk Seçimi Nasıl Olmalı

Farklı Renklerdeki Koltukları Tercih Edin!

Zamanının büyük çoğunluğunu salonunda geçiren ev sahiplerinin tek renkli koltuk takımları yerine farklı renklerdeki koltuk takımı modellerini seçmesi güzel bir ayrıntı olacaktır. Dora Oturma Grubu’nda değişik tonlardaki renklerin kullanılmasıyla farklı bir hava yaratılmıştır.

Duvar Rengiyle Koltuk Takımları Birbirini Tamamlamalı!

Salon duvarlarının rengi, bir odayı daha kullanışlı gösterir. Koltukların döşemesinde kullanılan renklerle, duvarın renginin uyumlu olması ev sahibinin istediği ortamın oluşmasına katkı sağlayacaktır. Geniş salon ortamlarında kahverengi, bordo ve gri renklerin koyu tonlarının kullanılmasıyla beraber bu renklerle uyumlu olacak koltuk döşeme seçeneklerini tercih etmek daha mantıklıdır.

Halı ve Zeminde de Koltuk Uyumunu Yansıtın!

Ev sahibi, salonun genel ortamını oluştururken kullandığı yer zemini ve halının renk tonu ve deseninin koltuk takımıyla uyum sağlamasına dikkat etmelidir. Salon koltuk takımının rengiyle halının rengi aynı olursa hoş bir görüntü yaratmaz. Bu yüzden, koltuk takımının renklerini tamamlayacak renk tonları barındıran halılar tercih edilmelidir.