Koltuk Takımlarında En Çok Kullanılan Renkler Nelerdir?

Evini güzelleştirmek ve ihtişamlı bir ev dekorasyonuyla dikkat çekmek isteyenler için bu yılın en trend koltuk takımı modellerini ve koltuk takımı renklerini araştırdık! İnsanların oturma odası ve salonlarında en çok hangi renkleri kullandığına dair yapılan araştırmada, 2018 yılının favori renginin bordo ve kırmızı gibi baskın renkler olduğu sonucuna ulaşılmıştır. Bununla birlikte, haki renginin de sıklıkla tercih edildiği görülmüştür.

En Trend Koltuk Takımı Renkleri Nelerdir?

Koltuk takımında tek bir rengin dominantlığından bahsedilemez. Çünkü, herkesin zevki farklıdır. Bu yüzden, en çok kullanılan koltuk takımı renklerini belirlemek daha doğrudur. Kahverengi ve tonları, her devirde popülerliğini koruyan renklerdir. Kahverenginin; mavi, lacivert ve turkuaz gibi renklerle olan eşsiz uyumu, bu rengi biraz daha vazgeçilmez kılmaktadır. Koltuk takımında yeşil rengin önemini de yabana atmamak gerekir. Özellikle, yeşilin tonları arasında yer alan haki renginin, krem rengiyle yakaladığı benzersiz uyum, koltuk takımı modellerinde birleşince ortaya görsel bir zenginlik çıkar. Bu sebepten dolayı, haki renginin 2018 ve daha sonraki yıllarda da etkili olacağından hiç şüphe duymamak gerekir.

Koltuk Takımlarında En Çok Kullanılan Renkler Nelerdir?

Her Renkte Koltuk Takımı Modelleri Bulmak Mümkün!

Renkli mobilyaları sevenler için, birçok marka koltuk takımı modellerinde farklı renklere yer vermektedir. Vivense markası; mor rengi sevenler için sade ve renkli bir koltuk takımı dizayn etmiştir. Bu yılın son çeyreğindeki koltuk takımı modellerinde, pastel tonlarıyla beraber daha net renklerde kullanıldı. Bununla birlikte, daha ferah ve göz alıcı dekorasyon yaratmak isteyenlerin tercihi ise açık renkli kombinler oldu. Son olarak, 2017-2018 sezonunun en trend koltuk takımı renklerini; kahverengi, yeşil, pembe, mavi, mor, fuşya, bebek mavisi, beyaz ve tonları olarak göstermek doğru olur.