Koltuklar Ne İle Silinmelidir?

Kış, bahar ve bayram temizliğinin geldiği dönemlerde koltuklar ne ile silinir sorusunun cevabı merak edilmeye başlanır. Tüm yaz kirlenen koltuklarınızı kış dönemine girmeden önce temizlemek istiyor ancak yeterince bütçe ayırmak istemiyorsanız bu işi evde kendiniz yapabilirsiniz. Koltuklar ne ile silinir sorusunun cevabı koltuk türlerine göre değişmektedir.

Kumaş Kaplı Koltuklar Ne İle Silinir?

Koltuklarınızın yapısının bozulmadan temizlenmesini istiyorsanız kalıp beyaz sabun ve havlu kullanarak silme işlemi yapmalısınız. Temizlik işlemlerine başlarken havluyu ıslatıp ardından beyaz kalıp sabun ile ovalayın. Kullandığınız havlu beyaz sabunu emdiği zaman koltukları temizlemeye başlayabilirsiniz. Beyaz sabunlu havlu kullanarak koltukların tamamını sert bir şekilde silin. Silme işleminin tamamlanmasının ardından koltukların kurumasını bekleyin ve temiz bir bez sayesinde koltukları tekrardan silin. Başka bir yöntem olarak amonyak kullanabilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için yarım kova ılık suyun içerisine bir miktar amonyak ekleyin. Ancak, amonyağın koltuğunuza zarar verip vermeyeceğine dikkat etmelisiniz. Bu yüzden, koltuğun görünmeyen kısmında bu işlemi denemelisiniz. Ardından temiz bir bezi suya batırarak sert bir şekilde koltuklarınızı temizleyebilirsiniz.

Koltuklar Ne İle Silinmelidir?

Deri Kaplı Koltuklar Ne İle Silinir?

Deri kaplı koltuklar ne ile silinir diye merak edenlere bu iş en iyi yöntemin Arap sabunu ve su karışımı kullanmak olduğunu söyleyebiliriz. Bu işlem için küçük bir kovanın içerisine bir miktar su koymalı ve üzerine Arap sabunu eklemelisiniz. Ardından yumuşak bir bez kullanarak deri koltukların yüzeyini temizlemeli ve kuru bir bez sayesinde kurulamalısınız. Deri koltukları temizlemek için kullanacağınız bir diğer yöntem ise badem yağı ve vazelin karışımıdır.

Kadife Koltuklar Ne İle Silinir?

Kadife koltuklarınızı silmek için en iyi yöntem amonyaklı su kullanmaktır. Silme işlemi sırasında yumuşak ve hassas olmalısınız.