Küçük Bir Salon Nasıl Döşenir?

Küçük salonlar alan tasarrufu ve konfor sağlamak açısından özenle dekore edilmelidir. Evin çehresi olan salonlar, konfor, işlevsellik, estetik gibi unsurlarla döşenir. Konukların ağırlandığı özenle dekore salonlar, öncelikli yaşamsal konforu açısından bizi tatmin eden bir planlamaya sahip olmalıdır. Uygulanacak stil, tarz ve bizi yansıtan karakteristik özellikler dekor fikirleri oluşturulurken değerlendirilebilir. Büyük ve geniş alanlara oranla küçük salonlarda daha fonksiyonel çözümler gerekebilir.

Küçük Bir Salon Nasıl Döşenir?

Küçük Bir Salon Nasıl Döşenir?

Küçük salonlar daha cazip hale getirecek ve kasvetli bir atmosfer oluşturmanızı önleyecek açık renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Muntazam ışıklandırma unsurlarıyla daha ferah ve huzur dolu bir atmosfer oluştururken, renklerin ahengi ile göz okşayan dekorlar dizayn edebilirsiniz. Küçük salonlar için pastel renk tonları kullanmayı tercih edenlere ilham verebilir.

Daha sıcak bir atmosfer oluşturmak için renk ve doku ahengini sıcak tonlarla yansıtabilirsiniz. Renklerin ahengi ve büyüsü oturma odasının havasını bir anda değiştirebilir.

Küçük Bir Salon Nasıl Döşenir?

Özellikle küçük salon dekore edecekler için döşeme zemini alanından yer kazanmak bir hayli önemlidir. Salonu daha güzel hale getirmek için aksesuar ve objelerinizi duvar dekorlarına taşıyarak ekstra alan kazanabilirsiniz. Dekoratif açık duvar rafları estetik açıdan sunum alanı oluştururken işlevsel özellikler taşır.

Küçük Bir Salon Nasıl Döşenir?

Dekoratif aynalar derinlik katar ve estetik duvar dekorları oluşturmanıza yardımcı olur. Kanepe ve koltuk modelleri oturma alanını merkez alan bir planlama ile dizayn edilir. Buna rağmen küçük salon dekorasyonunda işlevselliği arttırmak ve ekstra alan kazanmak için gerektiğinde duvara bitişik oturma alanı dizayn edilebilir.

Duvar dekorlarını ilginç fikirlerle daha çekici hale getirebilirsiniz. Dekoratif açık raf modelleri birçok stil ve tarza uygun tasarlanabilir. Özgün tasarım fikirleri ile farklı görünümler elde edebilirsiniz.