Küçük Salon Dekorasyonu Fikirleri

Küçük salon dekorasyonu fikirleri ile salonunuza yeni bir görünüm katabilirsiniz. Salonunuz küçük olsa bile dekorasyon fikirleri sınırlı değildir. Büyük dekorasyon fikirleri ile hem olduğundan daha geniş hem de daha konforlu bir salona sahip olabilirsiniz.

Eğer küçük bir salonu dekore etmeyi düşünüyorsanız aklınız epeyce karışabilir. L koltuk mu almalı yoksa koltuk takımı mı; sehpayı kaldırsak mı vs… Fakat salonunuzun konforunu ve şıklığını artırmak sizin elinizde. Işığı iyi kullanarak, doğru mobilyalar seçerek ve renk derinliği vererek salonunuzun geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Küçük Salon Dekorasyonu Fikirleri

Salon dekorasyonu için mobilya seçimi çok önemlidir. Küçük salon dekorasyonu yaparken basit bir düzen elde etmeye çalışmalısınız. Temiz, yalın bir düzen ile salonunuz daha geniş gözükecektir.

Mobilyalarınızı seçerken ölçülere uygun olmasının yanı sıra parçaların çok yönlü olmasına dikkat edin. Orta sehpanın salonu küçük göstermesini istemiyorsanız, cam ya da pleksi malzemeden yapılmış olanları tercih etmelisiniz. Böylelikle sehpanız salonunuzu bölmeyecek ve ışığın bolca kullanılmasına da yardımcı olacaktır. Özellikle salonunuz için şık pleksi sehpalardan birini seçmenizi önerebiliriz.

Bunlara ek olarak ışığı yansıtacak bir tablo veya büyük bir ayna ile de salonunuzun olduğundan daha geniş ve ferah gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Küçük Salon Dekorasyonu Fikirleri

Mekana canlılık katmak için seçilen halıda kontrast renkler oldukça ilgi çekmektedir. Öte yandan aksesuarlar, aydınlatma ve sehpalarda da benzer renk kombinasyonlarını yakalayabilirsiniz.

Ayrıca daha ferah ve geniş gözükmesi için ışığı iyi kullanmakta çok önemlidir. Bu nedenle duvarlarınızda açık renkleri kullanmalısınız. Işığı kesmemesi için büyük mobilyalardan kaçınmak gerekir. Işığı iyi kullanmak için perdeleri de açık renklerde kullanmanızda fayda var.

Alanı doğru kullanmak

Küçük Salon Dekorasyonu Fikirleri

Bir salon dekorasyonunun uyum ve ahengi yakalaması dinlendirici bir atmosfer oluşturmasında oldukça etkilidir. Sadelikle konfor ve estetiği bir arada yakalamak mümkün. Küçük salon dekorasyonunda L koltuklar da doğru bir seçim olabilir. Eğer L koltuk kullanmayı tercih etmiyorsanız köşelerde sehpalara yer verebilirsiniz. Böylelikle küçük salon dekorasyonu yaparken alanınızın çoğunu kullanmış olursunuz.

Yer tasarrufu sağlamak için TV ünitesi ve konsolu ayrı kullanmak yerine ikisini birleştirerek kullanabilirsiniz. Konsolun üzerine televizyonunuzu yerleştirerek iki yanına birkaç raf da ekleyebilirsiniz.