L Koltuk Örnekleri

Modern oturma odası dekorasyonları söz konusu olduğunda mobilyaların başında L koltuk takımları geliyor. Her ne kadar bu modüler kanepe modelleri köşe takımları olarak da anılsalar da yalnızca oturma odalarının köşelerini daha iyi değerlendirmek amacıyla kullanılmıyor.

Oturma grupları aynı zamanda geniş salonlarda da mekanı bölmek ve mekana modern bir hava katmak için de tercih ediliyor. Oturma odanızda L koltuk modellerini tercih etmenin en önemli nedenlerinden biri de yerleşim konusunda sağladığı kolaylıktır. Küçük alanlarda yer tasarrufu sağlayan ve daha az alan kullanımıyla daha çok ve daha konforlu oturma yerine sahiptir. Geniş alanlarda ise mekanın modern bir estetik anlayışla dolu dolu bir tarza sahip olmasını sağlar. Oturma odanızın şekline uygun bir L koltukla şık ve modern bir dekorasyon ortaya çıkarmak çok daha basittir.

Ayrı ayrı üçlü, ikili ve tekli kanepe ve koltuklardan oluşan oturma gruplarını, odayı boğmayacak şekilde dekore edilmelidir.

L Koltuk Örnekleri

L Koltuk Örnekleri

Modüler yapıya sahip olan ve tasarımı mekana göre değiştirilebilen L koltuk modellerinden birisini, salonun tam ortasına yerleştirerek odanın merkezindeki ana karakter haline getirebilirsiniz. Böylece hem oldukça şık bir odak noktası ortaya çıkarmış hem de eşya kalabalığı oluşturmadan oldukça akıcı bir dizayn elde edebilirsiniz.

L Koltuk Örnekleri

Bir uzanma koltuğu ve ikili kanepenin birleşiminden oluşan mini bir model ise küçük evler için ideal bir seçenek olabilir. Renkli ve tasarımlı bir orta sehpanın da desteğiyle modern bir estetik görünüm elde edebilirsiniz.

L Koltuk Örnekleri

L koltuklar ilk yaygınlaşmaya başladığı zamanlarda yalnızca küçük oturma odalarında yer tasarrufu sağlamak amacıyla kullanılıyordu. Fakat bugün artık geniş salonlarda da daha görkemli bir modernlik ortaya çıkarabilmek için kullanılıyor.

L Koltuk Örnekleri

Küçük oturma odalarında göz yormayan ve akıcı bir dekorasyon ortaya çıkaran en yaygın yerleşim, iki duvar boyunca uzanan köşe yerleşimidir. Tabii bunun için duvar boyutlarının seçeceğiniz koltuk modeli ile uyumlu olması gerekiyor.

L Koltuk Örnekleri

L koltuğun uzantılarından bir tarafı yalnızca puf şeklinde tasarlanana model tercih edebilirsiniz. Bu da odanın o tarafında arkada kalan yemek odasının oturma alanıyla bütünleşmesini sağlayan akışa engel olmayan bir detay oluşturuyor.

L Koltuk Örnekleri

L koltuk modellerinin ortak özelliklerinden biri de konforu estetikle birleştirmeleri ve her birinin rahatlığı ön planda tutmasıdır. Ekstra yumuşak ve geniş minderli modellerde ise günün yorgunluğunu atmak için güzel bir tercih olacaktır.