Markiz Koltuk Nerede Kullanılır?

Markiz koltuk modelleri; evinizin dekorasyonu sırasında her yere yakışacak ve estetiğiyle dikkat çekecektir. Markiz koltukları; puf veya bank şeklinde düşünebilirsiniz. Fakat, bu mobilyaların kendine özgü bir tasarımı bulunmaktadır. Bu tasarım, markiz koltukları farklı kılmaktadır. Markiz koltukların geniş ve alçak oturma bölümü puf havası yansıtsa da sırt bölümünün olmaması onlara bank havası vermektedir. Markiz koltuklarda sırt desteği bulunmaz, hem alçak ve kolçaklı oluşu hem de ahşap iskelet yapısıyla etkileyici bir havası vardır. Markiz koltuklar; tek kişilik koltuklara kıyasla geniş olduğu halde çift kişilik koltuklara kıyasla dardır.

Markiz Koltuk Kullanım Alanları

Markiz koltuk nerede kullanılır diye düşünüyorsanız öncelikle salon dekorasyonunda, yatak odasında, koridor dekorasyonunda ve antrede şık bir duruş yarattığını bilmelisiniz. Markiz koltuk modelleri; çok amaçlıdır. Makyaj masanızda, şifonyer yanında, koridor ve antrede son derece zarif bir görüntü oluşturabilir. Günümüzde, yatak odası dekorasyonlarında ayak ucu bank yerine markiz koltuklar kullanılmaktadır. Bu yüzden, bir veya iki markiz koltuğu yatağınızın ayak ucunda bank olarak kullanmayı düşünebilirsiniz. Bank şeklinde olan markiz koltuklar yemek masalarında çift kişilik oturma yeri olarak kullanılabilmektedir. Klasik markiz koltuk nerede kullanılır diye düşünüyorsanız salon veya oturma odasının köşesinde kullanıldığını bilmelisiniz.

Markiz Koltuk Nerede Kullanılır?

Markiz Koltuk Çeşitleri Nelerdir?

Markiz koltuklar; tek kişilik koltuklara kıyasla daha geniş, çift kişilik koltuklara kıyasla dar olmalarıyla tanınırlar. Dekorasyon trendlerinin zamanla değişmesinden sonra markiz koltukların model ve görüntüleri de değişmiştir. Modern dekorasyon anlayışı doğrultusunda markiz koltukların bazı modellerinde yan taraflarda kollar yer alırken bazı modelleri ise bank şeklindedir. Bank şeklinde olanlar iki kişiliktir ve diğer isimleri puftur. Markiz koltuklar; son dönemlerin vazgeçilmez parçası olup salonlara şıklık katmaktadır.