Mondi Çekyat Modelleri

Farklı kumaşlarla kaplanarak yapılabilen, oturmak için kullanıldığı gibi geçici olarak yatak olarak da kullanılabilen mobilya türüne çekyat denilmektedir. Yapıldığı kumaş ve yapıya göre farklı Mondi çekyat modelleri bulunmaktadır. Ev ve ofis gibi birçok kullanım alanına sahiptir. Tek kişilik, çift kişilik ya da üç kişilik gibi her türlü modelde çekyat bulunabiliyor. Tekli olarak satılabildiği gibi, takım şeklinde de satılabilen bir ürün.

Çekyat Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Ergonomik ve estetik açıdan bazı unsurlara dikkat ederek çekyat seçiminizi yapmalıdır. Öncelikle kumaş türüne ve modelin yapısına dikkat etmeniz lazım. Tabii bunlar kullanacağınız odaya göre de değişebilir. Salonunuz için şık ve klasik bir çekyat tercih edebilirsiniz. Modern tarzdaki odalarınız için de daha uygun yapıda olanlar mevcuttur. Ahşap ya da çelik ayaklı, deri, kadife veya pamuklu kumaştan oluşturulmuş farklı çekyat modelleri bulunmakta. Bunlar arasından seçim yaparken rahat olmasına da dikkat etmelisiniz. Yatak olarak kullanılabilen bir tür olduğu için, nasıl bir mekanizmaya sahip olduğu da önemlidir. Kolay hamlelerle açılıp kapanması önemli. Kimi çekerek açılıp geniş bir yatak olabilirken, kimi de standart yapıda kaldırıp indirilerek açılır konuma gelmektedir. Bu tür standart modellerde aynı zamanda çekyatın alt kısmı da kullanılabilir oluyor. Fakat çekmeli sisteme sahip bazı modellerde, baza kısmının olmadığını söyleyebiliriz.

Mondi Çekyat Modelleri

Çekyat Modellerine Göre Kullanım Alanları

Belirtmiş olduğumuz çekyat modellerine göre farklı kullanım alanları söz konusu olabilir. Kumaş yapısı, açılıp kapanma sistemi, iskelet yapısı ve modelin türüne göre çeşitli Mondi çekyat modelleri olduğunu belirtmiştik. Büyük boyutlu olan çekyat türleri daha çok geniş yapıdaki oturma odası ya da salonlar için kullanılmaktadır. Çift kişilik gibi, orta büyüklükteki çekyatlar ise, takım olarak salonda kullanılmanın haricinde ofis ortamında da tercih edilen bir türdür. Aynı zamanda çocuk odası gibi odalarda ek olarak da kullanabilirsiniz.