Örnek Salon Dekorasyonları

Dekorasyon konusunda en çok üzerine düşülen yaşam alanlarının başında da salonlar geliyor. Oturma odası ve salonlar söz konusu olduğu zaman tasarım tarz, yöntem ve uygulamalarının da pek çok farklı çeşidi oluyor. Mobilya tercihlerinden aksesuar seçimlerine kadar her şeyin ayrı bir önem taşıdığı oturma odası dekorasyonlarını oluştururken yapılması gereken ilk şey bir tarz belirlemek ve o tarzın yönlendirdiği tasarım ve yeniliklere yönelmek.

Çünkü oturma odaları zaten aktif kullanılan sosyal yaşam alanları ve eğer dekorasyon konusunda kafası karışık bir modelleme uygulanırsa yoğun bir yoruculuk ortaya çıkabilir.

Örnek Salon Dekorasyonları

Minimalist salon dekorasyonu

Örnek Salon Dekorasyonları

Ev dekorasyonlarında özellikle son yıllarda giderek daha da yaygınlaşan tasarım tarzlarından biri de minimalist dekorasyon anlayışıdır. Minimalist dekorasyonların en önemli özellikleri, gösterişten ve eşya kalabalığından sakınarak yalnızca ihtiyaçları karşılayan konforlu yaşam alanları oluşturmalarıdır.

Endüstriyel salon dekorasyonu

Örnek Salon Dekorasyonları

Endüstriyel stil çoğunlukla mutfak dekorasyonlarında karşımıza çıkan bir stil olsa da salon ve oturma odalarında da tercih edilmektedir. Televizyon ünitesinin üstünde yükselen minik raflar; arka duvarda tuğla kaplama; gri tonlarının hakimiyeti ile abartılı olmayan ve ferahlık üzerine kurulmuş bir dekorasyon modeli elde edebilirsiniz.

Modern salon dekorasyonu

Örnek Salon Dekorasyonları

Modern dekorasyon anlayışı bugün çoğu eve hakim olan en yaygın dekorasyon anlayışı diyebiliriz. Temiz hatlar ve keskin çizgilerle hem yalınlığın hem de gösterişin aynı anda hissedilebildiği modern dekorasyonlar konfor ve fonksiyonelliğin bir arada vücut bulmuş halidir aslında. Ayrıca bu tarz dekorasyonlar son derece estetik ve şık bir görünüm ortaya koymalarına rağmen fazla uç noktalarda dolaşmak istemeyenler için de en ideal tercihtir.

Klasik salon dekorasyonu

Örnek Salon Dekorasyonları

Vazgeçilmez klasik zarafeti, detaylı tasarımlar, şık aksesuarlar, işlemeli ve oymalı mobilyalar, parlak yüzeyler…

Salon dekorasyonu olarak klasik düşünce doğrultusunda bir salon oluşturmak ve asil bir görünüm katmak istiyorsanız klasik mobilya çizgisinin biraz dışına çıkarak modern mobilyaları geleneksel koltuk takımları ile harmanlayabilir, göz kamaştırıcı güzelliğe sahip olması için ahşap parke desenleri gibi farklı çizgileri salon içinde ön plana çıkarabilirsiniz.

Country salon dekorasyonu

Örnek Salon Dekorasyonları

Country stil dekorasyon, kırsal alanların doğal güzelliğini ve sıcacık bir çiftlik ortamını kumaşlara, dokulara ve yerleşime yansıtan country tarzı da geçtiğimiz yıllarda mutfaklardan başlayarak trend olan stillerden birisidir.