Salon İçin Ayna Modelleri

Bir evin her odasında ayna kullanabilirsiniz. Aynalar bulundukları her yaşam alanını güzelleştiren garantili bir dekoratif unsurdur. Bunun en önemli sebebi tabii ki yansıtıcı yüzeylerinin mekanları daha ferah, daha ışıltılı ve daha geniş göstermesidir. Bunun yanında her tarza göre bin bir farklı modele sahip ayna çerçeveleri, formları ve boyutlarıyla farklı zevk ve farklı stillere hitap ediyor ve içinde bulundukları yaşam alanlarına da karakter katıyor.

Evinizi aynalarla daha ışıltılı, daha dikkat çekici ve daha ferah ve huzurlu bir yuvaya dönüştürmek istiyorsanız, bunun için her oda için farklı model ve seçenekleri göz önünde bulundurmalısınız.

Salon İçin Ayna Modelleri

Büyük ayna modelleri

Salon İçin Ayna Modelleri

Özellikle dar alanları genişletmenin en garantili yöntemlerinden birinin geniş aynalar kullanmaktır. Ancak geniş aynalar kullanırken aynı zamanda benzersiz bir dekoratif etki elde etmek isterseniz büyük bir ayna tercih edebilirsiniz.

Aynalı mini raflar

Salon İçin Ayna Modelleri

Minik aynalı raflar hem minimal, hem de çarpıcı. Elbette bu model aynalı rafları ve bu konseptin farklı şekillerde tasarlandığı modelleri de evinizin her odasında kullanabilirsiniz. Ancak salonunuz için misafirlerinizi etkileyecek değişik bir aksesuar arıyorsanız, minik aynalı raflar tercih edilebilir.

Aynalı sehpalar

Salon İçin Ayna Modelleri

Salon aynası denilince aklınıza sadece duvara asılan bir aksesuar ya da duvar kaplaması modelleri gelebilir. Aynalı yüzeyler özellikle son yıllarda mobilyalarda da sık sık kullanılmaya başlandı. Ayna yüzeyi şeklinde tasarlanan mobilyalar hem sıra dışı, hem de etkileyici bir görünüm elde etmenizi sağlar. Bu sehpalar, özellikle basık tavanlı evlerde derinlik oluşturur.

Yatay çizgilere paralel aynalar

Salon İçin Ayna Modelleri

Geniş aynalar da küçük aynalar da oldukça alışık olduğumuz çeşitler aslında. Ancak uzun ama ince formlu bir ayna, pek de karşılaşmadığımız ve insanda sıra dışı bir etki oluşturan bir stil ortaya koyuyor. Bu sayede sanki duvarın içinde ekstra bir pencere varmış gibi derinleştiren ve ferahlık katan bir görünüm elde etmenizi sağlıyor.

Asimetrik ve parçalı ayna modelleri

Salon İçin Ayna Modelleri

Her zaman tek bir ayna kullanmak zorunda değilsiniz. Modern oturma odası dekorasyonlarında sıklıkla karşılaştığımız konseptlerden biri de tek bir geniş ayna formu yerine birbirinin aynısı olmayan, benzer fakat farklı boyutlarda ve renklerde asimetrik olarak dizilmiş aynalardır.