Siyah Mobilya için Dekorasyon Önerileri

Oturma odasını siyah mobilya ile dekore etmek göründüğü gibi kolay değildir. Özellikle salonlarda siyah mobilya kullanmak zor bir tercih olabilir. Siyah renk; saflık ve parlaklığın sembolü olan beyazın tersi olduğundan, siyah mobilyanın oturma odanızı küçük ve karanlık gösterebilir. Bunu önlemek için bu rengi nasıl kullanacağınızı bilmelisiniz. Dengeli bir siyah kullanımı ve doğru tarz siyah mobilyaların seçimi salonunuzu eşi benzeri görülmemiş bir ortamla donatabilir.

Siyah Mobilya için Dekorasyon Önerileri

Günlük yaşamımız ve misafirlerimizi ağırladığımız oda şık bir görünüme sahip olmalıdır. Oturma odası kimseyi rahatsız etmemek için basit ve nötr olmalıdır. Bu yüzen siyah renk en iyi seçim diyebiliriz. Evlerimizi tasarlarken ya da evlerimiz için mobilya alırken düşünmeye ilk önce salonlardan ve oturma odalarından başlıyoruz. Modern mekan tasarımlarından hoşlanan bir yapıya sahipseniz evinizi ve salonunuzu modern bir tasarımla dizayn etmek istersiniz. Bir yaşam alanını dekore etmeden önce ilk yapmanız gereken şey istediğiniz dekorasyona benzer başka tasarımları incelemektir çünkü böylelikle kafanızda daha net bir fikir oluşur.

Siyah Mobilya için Dekorasyon Önerileri

Oturma düzeninde siyah mobilya tercih ettiğiniz zaman, diğer mobilyaların yanı sıra duvar rengi seçimi de son derece önemlidir. Siyah mobilyalar için parlak floresan renkler kullanarak da modern bir stil yakalayabilirsiniz. Örneğin sarı, siyah mobilyalar ile birlikte kullandığınızda ön plana çıkacaktır.

Döşemenin de aynı zamanda hafif bir renk olması gereklidir. Duvarlarla aynı renkte olmak zorunda değil fakat yinede mobilya ile güçlü bir kontrast oluşturmak için yeterince hafif olmalı.

Siyah Mobilya için Dekorasyon Önerileri

Ayrıca beyaz ve kırmızı renklerle bir zıtlık oluşturmanız da mümkün. Oturma grubunda renkli yastıklar kullanarak siyah rengi kırarak sofistike bir görüntü elde edebilirsiniz. Kullandığınız ev tekstilleriyle birlikte aydınlatma ve aksesuarlarda gümüş ve altın renklerinin açık tonları siyah mobilyalarınızda harika gözükecektir.

Ayrıca mümkün olduğunca içeriye doğal ışığın girmesini sağlamalısınız.